پیام تبریک معاون اداری و مالی و مدیریت منابع به مناسبت هفته وحدت؛

هفته وحدت یادآور ولادت رسول خوبی‌ها حضرت محمدمصطفی (ص) مبارک باد

۱۰ آبان ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۰ کد : ۵۷۸۹۵ اخبار برگزیده اخبار
تعداد بازدید:۱۸۴
هُوَ الَّذی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدى ... (توبه:۳۳) او کسى است که رسولش را با هدایت و آیین حق فرستاد... به‌نام خداوند مهربانی که وجود مبارک پیامبر اعظم(ص) و امام جعفر صادق(ع) و رهبران پاک را به ما عطا کرد.
هفته وحدت یادآور ولادت رسول خوبی‌ها حضرت محمدمصطفی (ص) مبارک باد

هُوَ الَّذی أَرْسَلَ رَسُولَهُ بِالْهُدی … (توبه: ۳۳) او کسی است که رسولش را با هدایت و آیین حق فرستاد...

به‌نام خداوند مهربانی که وجود مبارک پیامبر اعظم (ص) و امام جعفر صادق (ع) و رهبران پاک را به ما عطا کرد.

۱۳ آبان امسال چندین مناسبت دارد:

۱- سالروز ولادت اسوه اخلاق و سرمنشأ رحمت و عنایت پروردگار، خاتم پیامبران و سیدالانبیاء حضرت محمد مصطفی (ص) و جلوه‌ای از جلال و جمال خداوند در عالم هستی است. فاصله میان ۱۲ ربیع‌الاول که سالگرد ولادت پیامبر اسلام بنابر روایات أهل سنّت است تا ۱۷ ربیع‌الاول که سالگرد ولادت پیامبر اسلام بنا بر روایات شیعه است، به عنوان «هفته وحدت» نامگذاری شده‌است.

۲- امام جعفر صادق (ع) در روز دوشنبه، هفدهم ربیع‏‬ الاوّل سال ۸۳ قمری دیده به جهان گشود و عالم انسانی را با انوار طیّبه خویش تابناک نمود.. سخنی زیبا از این امام هُمام تقدیم شما می‌شود که فرمود: «دانش بجویید و همراه با کسب دانش، خود را با بردباری و وقار زینت بخشید و نسبت به کسی که به او دانش می آموزید فروتن باشید.

۳- سالروز تبعید امام خمینی به ترکیه در ۱۳ آبان سال ۱۳۴۳، روز مبارزه با استکبار جهانی (روز تسخیر لانه جاسوسی آمریکا در روز ۱۳ آبان ۱۳۵۸ به‌دست دانشجویان مسلمان پیرو خط امام) و روز دانش‌آموز (‌۱۳ آبان سال ۱۳۵۷ و واقعه کشتار ۵۶ نفر از دانش‌آموزان تهرانی به ست جلادان رژیم پهلوی) است.

اینجانب این‌روز تاریخی و هفته وحدت را به شما همکاران گرامی تبریک عرض نموده و از درگاه خداوند متعال توفیقات روزافزون و سلامتی کامل شما را خواستارم.

محمدتقی نظرپور

کلید واژه ها: پیام معاون اداری مالی هفته وحدت