سالروز شهادت پیامبر اکرم (ص)و امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل بیت و امام رضا(ع) خورشید هشتم هدایت تسلیت باد

۲۵ مهر ۱۳۹۹ | ۱۰:۱۵ کد : ۵۷۶۱۹ اخبار برگزیده اخبار
تعداد بازدید:۱۹۲
سالروز شهادت پیامبر اکرم (ص)و امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل بیت و امام رضا(ع) خورشید هشتم هدایت تسلیت باد
به نام خداوند بخشنده و مهربانی که فرهنگ پیروی از سید‌‌الاولین و الآخرین و سید‌الانبیاء و المرسیلین رسول خاتم مهربانی (ص) را به ما آموخت و ما را شیعه و ادامه‌دهنده راه امام حسن مجتبی (ع) کریم اهل بیت و امام رضا (ع) شهید راه حق قرار داد.
پیامبر اکرم (ص) در سال سیزدهم بعد از بعثت و به دعوت عده ای از مردم یثرب (مدینه) و به دلیل مشکلات و آزار و اذیت مشرکان مکه، به مدینه مهاجرت کردند که این امر موجب اعتلای اسلام و مسلمین گردید و پس از مدتی مجاهدت و ابلاغ پیام الهی مجدداً و پیروزمندانه وارد مکه شدند و بعد از انجام حجه‌الوداع مجدداً وارد مدینه شدند و سرانجام در روز ۲۸ ماه صفر سال یازدهم هجرت، رحلت فرمودند. اینک مدفن ایشان زیارتگاه میلیون‌ها زائر مسلمان است.
امام حسن مجتبی (ع)، دومین امام شیعیان است. دوران امامت و حاکمیت کوتاهش با مخالفت و تلاش‌های منافقانه معاویه که توانست یاران خاص امام را با رشوه و وعید بفریبد و همین یاران نادان، امام را مجبور به صلح با معاویه کردند و سرانجام با کاسه زهرآگین همسرش در روز ۲۸ صفر سال ۵۰ هجری شهید شد.
حضرت امام رضا (ع) هشتمین امام شیعیان است که به دستور مأمون مجبور به پذیرش ولایتعهدی او در مرو شد و سرانجام در روز ۳۰ صفر سال ۲۰۳ ه.ق با زهر مأمون مسموم و به شهادت رسید. اینک مدفن ایشان مشهد‌الرضا، زیارتگاه بزرگ شیعیان جهان است.
اینجانب این ایام الله را بر شما همکاران گرامی تسلیت عرض نموده و توفیقات شما را در بزرگداشت و تعزیت این ایام با حفظ و رعایت سفارشات بهداشتی دوره کرونایی از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.
محمدتقی نظرپور

 

کلید واژه ها: پیام معاون اداری مالی