پیام تسلیت معاون اداری، مالی و مدیریت منابع به مناسبت اربعین حسینی؛

اربعین خاص حسینی

۱۷ مهر ۱۳۹۹ | ۱۲:۴۰ کد : ۵۷۴۷۷ اخبار برگزیده اخبار
تعداد بازدید:۷۹
اربعین خاص حسینی
اَلسَّلامُ عَلیَ الْحُسَیْنِ الْمَظْلُومِ الشَّهیدِ...
امسال ملت ایران از حضور در اربعین از نجف تا کربلا محروم است. مراسمی که در سال‌های گذشته، و در چند شبانه‌روز، میلیون‌ها دلداده حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با پای پیاده، تشرّف به‌کربلا و توفیق درک معارف حسینی شامل حالشان بود و ما اگر در سالجاری می‌توانستیم مانند جابر و میلیونها عزادارش بر مزار امام حسین (ع) گرد آمده و تربت آن امام را از نزدیک زیارت می‌کردیم.
امّا برگزار‌نشدن راه‌پیمایی اربعین، به‌معنی تعطیلی مراسم و دوری از ارادت به سالار شهیدان حسین بن علی (ع) و یاران با وفایش نیست و این مراسم تعطیل ناپذیر بوده، بلکه شکل آن موقتاً تغییر کرده و به‌صورت «سلامت محور» در ایران برگزار خواهد شد و ان شاالله تمامی دستور‌العمل‌های بهداشتی ستاد ملی مقابله با کرونا را رعایت خواهیم کرد.
امسال به‌دلیل شیوع ویروس کووید- ۱۹، خدمات‌رسانی موکب‌های حسینی به گونه‌ای دیگر در داخل شهرهای ایران انجام خواهد شد و ان شاالله در روز اربعین حسینی یکبار دیگر تمامی ایران، شهرها و روستاها و همه منازل، «حسینیه» خواهد شد و با قرائت خانوادگی زیارت اربعین در راستای زنده نگه‌داشتن شور و شعور حسینی قدمی بر می‌داریم.
اینجانب این‌روز از ایام الله و اربعین حسینی را به شما همکاران گرامی تسلیت عرض نموده و توفیقات شما را در بزرگداشت و تعزیت آن از درگاه خداوند متعال خواستارم.
 
محمد تقی نظرپور
 

کلید واژه ها: اربعین حسینی