چهلمین سالگرد دفاع مقدس، یادآور شکل گیری یکی از حماسه های بی نظیر و الهام بخش گرامی باد

۰۱ مهر ۱۳۹۹ | ۰۸:۱۰ کد : ۵۷۱۰۷ اخبار برگزیده اخبار
تعداد بازدید:۱۰۴
وَأَعِدُّوا لَهُمْ مَا اسْتَطَعْتُمْ مِنْ قُوَّةٍ.... (انفال ۸) هر نیرویی در قدرت دارید، برای مقابله با آنها (دشمنان‌)، آماده سازید!.
چهلمین سالگرد دفاع مقدس، یادآور شکل گیری یکی از حماسه های بی نظیر و الهام بخش گرامی باد

به نام خداوند قادر و توانایی بخش که فرهنگ آمادگی برای مبارزه و شهادت را به ما آموخت.

اینک ۴۰ سال از ۳۱ شهریور سال ۱۳۵۹ (سالروز شروع جنگ تحمیلی) که از سوی صدام علیه جمهوری اسلامی ایران می‌گذرد هفته‌ای که به نام هفته دفاع مقدس نامگذاری شده است و ما افتخار می‌کنیم که در سایه نظام جمهوری اسلامی ایران هم چنان استوار و مقاوم در مقابله با استکبار جهانی به سرکردگی آمریکا ایستاده‌ایم و خاطره‌ی هشت سال دفاع مقدس امت سلحشور ایران را در حراست از مرزهای عزّت و شرف و حفظ و اعتلای این نظام گرامی داشته و بر این پیمان خود وفا داریم.

امام خمینی (ره) به همۀ نیروهای مسلح وصیت کرده است‏ از اسلام که یگانه مکتب استقلال و آزادیخواهی است، وفادار بمانند و در وفاداری استقامت کنند و اینک می‌بینیم که آنان نیز به این عهد وفا کردند و این وفاداری از زوایای مختلف مانند اطاعت از ولایت فقیه، پالایش عناصر ضد انقلاب و ثبیت انقلاب اسلامی، رشد روحیه پایداری، استفاده از جوانان در دفاع مقدس، رشد در مهندسی رزمی و در نهایت خود کفایی در تجهیزات نظامی قابل ملاحظه است.

اینجانب ضمن گرامی‌داشت و تبریک این ایام به شما همکاران گرامی، امیدوارم در جنگ نرم و تحریم اقتصادی استکبار جهانی و در مبارزه با بیماری منحوس کووید -۱۹ نیز موفق شویم.

ان شاءالله

محمد تقی نظرپور

کلید واژه ها: دفاع مقدس