سالروز شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش تسلیت باد

۰۷ تیر ۱۳۹۹ | ۰۷:۰۰ کد : ۵۵۴۷۸ اخبار برگزیده اخبار
تعداد بازدید:۱۷۸
مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَى نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدیلًا (أحزاب / ۲۳). از میان مؤمنان مردانى‌اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند برخى از آنان به‌شهادت رسیدند و برخى از آنها در انتظارند و [هرگز عقیده خود را] تبدیل نکردند
سالروز شهادت مظلومانه دکتر بهشتی و ۷۲ تن از یاران باوفایش تسلیت باد

به نام خداوند بخشنده مهربانی که فرهنگ پیروزی «خون بر شمشیر» را به ما اهدا کرد.

مِنَ الْمُؤْمِنِینَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَیْهِ فَمِنْهُمْ مَنْ قَضَی نَحْبَهُ وَمِنْهُمْ مَنْ یَنْتَظِرُ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدیلًا (أحزاب / ۲۳).

ا ز میان مؤمنان مردانی‌اند که به آنچه با خدا عهد بستند صادقانه وفا کردند برخی از آنان به‌شهادت رسیدند و برخی از آنها در انتظارند و [هرگز عقیده خود را] تبدیل نکردند

در هفتم تیرماه سال ۱۳۶۰ ش، دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی واقع در سرچشمه تهران، در حالی که جمعی از بلندپایه‏‬ ترین و دلسوزترین مسؤولان نظام، همچون آیت‬ ‏اللّه‏ دکتر سید محمد حسینی بهشتی رئیس دیوان عالی کشور، چهار وزیر، دوازده معاون وزیر و حدود سی نماینده مجلس در آن‌جلسه حضور داشتند، با نقشه و اقدام منافقین منفجر شد و ۷۲ یار وفادار امام و انقلاب، با ذکر خدا بر لب و بدن‏‬ های پاره پاره، به دیدار حق شتافتند. در پی این‌حادثه، مردم انقلابی ایران، در سراسر کشور نفرت عمیق خود را از دشمنان انقلاب و به ویژه منافقین نشان دادند. امام خمینی (ره) در سوگ شهید بهشتی فرمودند: بهشتی، مظلوم زیست و مظلوم مُرد و خار در چشم دشمنان اسلام بود. و نیز فرمودند: من بیش‏تر از بیست سال ایشان را می‏‬شناختم و برخلاف آنچه این بی‏‬ انصاف‏ها در سراسر کشور تبلیغ کردند و مرگ بر بهشتی گفتند، من او را یک فرد متعهد، مجتهد، مدیر، علاقه‏‬ مند به ملّت، علاقه‏‬ مند به اسلام و به درد بخور برای جامعه خودمان می‬ ‏دانستم.

اینجانب سال‌روز این واقعه‌ی جانگداز را به‌شما همکاران گرامی تسلیت عرض نموده و توفیقات شما را در بزرگداشت شهادت آن عزیزان و نیز تقویت روحیه‌ی وحدت و یکدلی ملّت مبارز و انقلابی ایران را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

محمد تقی نظرپور

کلید واژه ها: شهادت مظلومانه شهیدبهشتی گرامیداشت هفتم تیر