با حضور معاون وزیر علوم،

کلنگ احداث سرای دانشجویی در دانشگاه به زمین زده شد

۲۲ بهمن ۱۳۹۸ | ۱۴:۰۰ کد : ۵۳۲۶۳ اخبار برگزیده اخبار
تعداد بازدید:۲۳۰
مقارن با ایام الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی و با حضور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع، مدیر کل دفتر نظارت بر طرح های عمرانی و مدیر کل برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، ۲۰ بهمن ۹۸ کلنگ احداث سرای دانشجویی در پردیس اصلی دانشگاه به زمین زده شد.
کلنگ احداث سرای دانشجویی در دانشگاه به زمین زده شد

سرای دانشجویی به مساحت ۴۲۴۰ متر مربع و در ۴ طبقه در مدت ۲۴ ماه ساخته خواهد شد. این بنا دارای شاخص های طراحی پایدار در حوزه مدیریت سبز در زمینه کاهش مصرف انرژی، مدیریت منابع آب و مدیریت پسماند است و در طراحی آن شاخص هایی نظیر نصب کلکتورهای خورشیدی، نصب ترموستات تنظیم شونده برای رادیاتورها، مدیریت پساب و استفاده مجدد از پساب خاکستری، دفع اصولی زباله و… مد نظر قرار گرفته است.

پس از مراسم کلنگ زنی سرای دانشجویی و آیین افتتاح سه طرح عمرانی در دانشگاه، دکتر نظرپور (معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم)، دکتر اسماعیلی (مدیر کل دفتر نظارت بر طرح های عمرانی وزارت عتف) و دکتر رستگاری (مدیر کل برنامه، بودجه و تشکیلات وزارت علوم، تحقیقات و فناوری) در نشستی که با حضور اعضای هیات رییسه و مدیران دفتر طرح های عمرانی دانشگاه در محل سالن جلسات ریاست دانشگاه برگزار شد، شرکت کردند.
در این نشست ابتدا دکتر نظرپور (معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری)، با تبریک دهه فجر انقلاب اسلامی و آرزوی استفاده از ثمرات دهه فجر، گفت: امیدواریم قدمی که بر می داریم موثر باشد و نسل های بعد نیز بتوانند از نتایج اقدامات امروز ما استفاده کنند.
دکتر نظرپور افزود: کارهایی که دانشگاه انجام داده، خوب و موثر بوده و امیدواریم هم دانشگاهیان و هم غیر دانشگاهیان، از آن بهره مند شوند. وی با تصریح بر اینکه دانشگاه علم و صنعت ایران توانسته است از ظرفیت خیرین، به خوبی استفاده نماید، اظهار امیدواری کرد دانشگاه بتواند با همکاری همه دست اندرکاران اعم از مدیران ارشد و میانی، در بهبود وضعیت خود موفق عمل کند.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با اشاره با اینکه سرای دانشجویی و خوابگاه بعدی دانشگاه که با حمایت مالی بنیاد حامیان علم و صنعت ساخته خواهد شد گفت: ساخت این مجموعه ها امکانات خوبی است که می تواند جمعیت دانشجویی دانشگاه را نیز افزایش دهد. وی در خاتمه برای همه دانشگاهیان علم و صنعت ایران آرزوی توفیق کرد.

در ادامه این نشست، دکتر سیدین (معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه)، با توضیح اینکه زمین دانشگاه برای ساخت و ساز جدید فضای کافی ندارد، گفت: در طرح جامع دانشگاه، تمرکز خوابگاهی در همین محدوده ای است که امروز کلنگ احداث سرای دانشجویی به زمین زده شد و از حدود ۱۵ سال قبل، دانشگاه به این سمت رفت که ساختمان های جدید ضمن حفظ بافت، در ارتفاع ساخته شوند.
معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دانشگاه با تبیین وضعیت ساخت و سازهای چند سال اخیر دانشگاه، بر لزوم ساخت دانشکده مهندسی شیمی، نفت و گاز تاکید کرد و سپس به تشریح دو طرح GIS و جمع آوری آب های سطحی در دانشگاه پرداخت.

 

کلید واژه ها: پروژه های افتتاحیه دهه فجر دانشگاه علم و صنعت ایران