در ادامه بازدیدهای هفته دولت انجام شد؛

طرح های عمرانی دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید

۱۰ شهریور ۱۳۹۸ | ۱۱:۰۰ کد : ۴۹۶۶۷ اخبار برگزیده اخبار
تعداد بازدید:۵۸۱
با حضور دکتر محمد تقی نظرپور، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، فاز دوم دانشکده علوم انسانی، دانشکده کشاورزی و منابع طبیعی میناب و مجتمع فروشگاهی چندمنظوره دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید.
طرح های عمرانی دانشگاه هرمزگان به بهره برداری رسید

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، در این آئین دکتر نظرپور با اشاره به لزوم بهره برداری از پروژه‌های آموزشی اظهار داشت: در ادبیات معماری، فضای آموزشی به‌عنوان عاملی مؤثر در فرایند یادگیری و آموزش شناخته می‌شود. اگر این تئوری را بپذیریم، مسئولیت ما در ساخت فضاهای آموزشی بسیار زیاد است و به همین دلیل باید توجه ویژه‌ای به ساخت دانشکده‌هایی با این ویژگی داشته باشیم.
وی افزود: فضای آموزشی مناسب و خوب می‌تواند از طریق پشتیبانی و مهیا کردن شرایط، زمینه اجرای مطلوب برنامه‌های آموزشی را فراهم کند. اعتقاد ما بر این است که فضای مطلوب آموزشی، خود می‌تواند در خلاقیت دانشجویان نقشی مؤثر داشته باشد. بنابراین برای پرورش انسان‌هایی خلاق، باید فضای معماری دانشگاه‌ها از طراحی خلاقانه برخوردار باشد تا تأثیر خود را درزمان یادگیری و در محیط آموزشی آشکار کند.
دکترعلی اکبر شیخی فینی، رئیس دانشگاه هرمزگان نیز دراین آئین گفت: ساختمان شماره ۲ دانشکده علوم انسانی به نام ساختمان مولوی دارای ۲ هزار و ۲۵۰ مترمربع مساحت، ۶ کلاس درس با ظرفیت ۲۶۰ دانشجو، یک سایت رایانه‌ای، چهار سالن چندمنظوره و ۲۸ اتاق اداری است.
وی افزود: برای احداث این ساختمان ۴۵ میلیارد ریال در مدت هشت سال هزینه شده است.
دکتر شیخی ادامه داد: هم‌زمان با این ساختمان، مجموعه فروشگاهی چندمنظوره با ۵۰۰ مترمربع زیربنا و هزینه ۲ میلیارد ۷۰۰ میلیون ریال به بهره‌برداری رسید.
رئیس دانشگاه هرمزگان یادآور شد: امروز همچنین مرحله دوم دانشکده کشاورزی میناب با مساحت یک هزار و ۲۵۰ مترمربع و هزینه کرد ۲۵ میلیارد به بهره‌برداری رسید که شامل احداث یک ساختمان دارای هشت کلاس درس، یک سایت رایانه و ۲ سالن چندمنظوره می‌باشد و دانشجویان می‌توانند از اول مهرماه از این واحد آموزشی استفاده کنند.
وی افزود: علاوه بر این طرح‌های موجود، هشت پروژه دیگر شامل سالن همایش‌ها، سلف‌سرویس، سالن تکثیر و پرورش آبزیان، محوطه‌سازی و دیوار سازی و استخر سرپوشیده دانشگاه هرمزگان نیز در حال ساخت است.
رئیس دانشگاه هرمزگان اظهار داشت: استخر سرپوشیده با یک هزار ۵۰۰ متر زیربنا تا دهه فجر آماده بهره‌برداری می‌شود که تاکنون برای آن ۳۵ میلیارد ریال هزینه شده و برای تکمیل آن حدود ۲۰ میلیارد ریال نیاز است.
دکترشیخی تصریح کرد: ۲ رشته جدید شامل بازرسی و ایمنی فنی و رشته حقوق در مقطع کارشناسی در پردیس دانشگاه هرمزگان و همچنین رشته گیاه‌پزشکی در مقطع کارشناسی به رشته‌های پردیس کشاورزی این دانشگاه در میناب اضافه‌شده است.
این پروژه‌ها با حضور دکتر نظرپور، معاون اداری مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، رئیس مجمع نمایندگان استان هرمزگان، نماینده ولی‌فقیه و استاندار هرمزگان به بهره‌برداری رسید.

کلید واژه ها: هفته دولت دانشگاه هرمزگان دکتر محمد تقی نظرپور


( ۱ )