به همت اداره کل تحول اداری و فناوری اطلاعات صورت گرفت

وزارت علوم رتبه دوم ارزیابی بلوغ خدمات الکترونیک را کسب کرد

۱۹ تیر ۱۳۹۸ | ۱۰:۴۰ کد : ۴۸۶۰۶ اخبار برگزیده اخبار
تعداد بازدید:۵۶۰
وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، در ارزیابی پنجمین دوره بلوغ خدمات الکترونیکی، در بین ۱۹وزارتخانه ارزیابی شده، موفق به کسب رتبه دوم شد.
وزارت علوم رتبه دوم ارزیابی بلوغ خدمات الکترونیک را کسب کرد

به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، گزارش ارزیابی خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی بر اساس مصوبه جلسه یازدهم شورای اجرایی فناوری اطلاعات کشور به طور مستمر توسط سازمان فناوری اطلاعات در جهت ارزیابی کیفیت وب‌گاه‌ها و خدمات الکترونیکی دستگاه‌های اجرایی دارای شناسنامه خدمات مصوب سازمان اداری استخدامی کشور منتشر می‌شود.
در گزارش ارزیابی دوره پنجم که در پنج‌محور حضور در وب، تعاملی، تراکنشی، یکپارچگی و مشارکتی در بین ۱۹ وزارتخانه و ۱۰۵ دستگاه اجرایی انجام شد، وزارت علوم، رتبه دوم در میانگین کلیه محورها و رتبه اول در محور حضور در وب در بین وزارتخانه‌ها را کسب کرد.
همچنین در این گزارش به رشد چشمگیر ۳۵ رتبه وزارت علوم نسبت به ارزیابی نوبت چهارم و رشد قابل توجه در تمامی مراحل بلوغ پنج‌گانه در بین کل دستگاه‌های اجرایی ارزیابی شده، اشاره شده است.
گفتنی است ارزیابی دوره پنجم مربوط به بازه زمانی تا انتهای فروردین ۱۳۹۸ دستگاه‌های اجرایی بوده و همچنین سازمان امور دانشجویان، سازمان پژوهش‌های علمی و صنعتی، صندوق رفاه دانشجویان و پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران در این دوره در مجموعه وزارت علوم مورد ارزیابی قرار گرفتند.