معاون اداری مالی ومدیریت منابع در نشست شورای دانشگاه بجنورد:

ارتباط با صنعت و افزایش کارآیی مراکز رشد از راهبردهای اساسی دانشگاه به شمار می آید

۰۴ اسفند ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۴۵۹۰۶ اخبار برگزیده اخبار
تعداد بازدید:۶۷۴
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری مالی و مدیریت منابع در روز چهارشنبه ۱ اسفند ماه از پروژه های عمرانی دانشگاه بجنورد بازدید و در ادامه نیز در نشست شورای دانشگاه شرکت کردند.
ارتباط با صنعت و افزایش کارآیی مراکز رشد از راهبردهای اساسی دانشگاه به شمار می آید

به نقل از روابط عمومی دانشگاه بجنورد، دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و دکتر اباصلت خراسانی، مدیرکل اداری و پشتیبانی وزارت عتف ضمن حضور در دانشگاه بجنورد از پروژه های عمرانی این دانشگاه بازدید نموده و در نشست شورای دانشگاه و روسای دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی عضو هیئت امنا حضور یافتند.

در ابتدای نشست شورای دانشگاه، دکتر احمد محقر، رئیس دانشگاه بجنورد، ضمن ارائه ی گزارشی از تاریخچه ی تاسیس دانشگاه، توضیحاتی در خصوص پروژه های عمرانی بهره برداری شده و در دست اجرا و جذب منابع و اعتبارات سفر مقام معظم رهبری و ریاست جمهوری به استان ارائه داد.

در ادامه، دکتر محمدتقی نظرپور، معاون اداری و مالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، اظهار داشت: بودجه‌ی دانشگاه‌ها از چهار منبع اعتبارات دولتی، شهریه‌ها، هدایای خیرین و درآمدهای در مقابل ارائه ی خدمت، تامین می گردد که برای استفاده‌ی از هر منبع، برنامه های مشخصی بایستی در نظر داشت.

وی افزود: ارتباط با صنعت، افزایش کارایی مراکز رشد، استانداردسازی و استفاده بهینه از فناوری اطلاعات و توانمندی دانش آموختگان جزو راهبردهای اساسی دانشگاه‌ها ست.

در این نشست، دکتر اباصلت خراسانی، مدیرکل اداری و پشتیبانی وزارت عتف، ضمن ارائه ی توضیحاتی در باره ی تشکیل کارگروه های ده گانه ی مناطق، اظهار داشت: در نیمه‌ی اول سال ۱۳۹۸ برنامه‌ای برای جذب نیروی انسانی جهت بکارگیری در مشاغل تخصصی و حساس در دانشگاه‌ها داریم که در زمان مقرر جزئیات آن اعلام خواهد شد.

گفتنی است؛ در ادامه ی سفر معاون وزیر و مدیرکل اداری و پشتیبانی، نشست مشترکی نیز با روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی خراسان شمالی و عضو هیئت امنا برگزار گردید و ضمن معرفی توانمندی دانشگاه‌های عضو، مسایل و مشکلات آن ها بیان شد.

کلید واژه ها: بازدید ازدانشگاه بجنورد دانشگاه بجنورد