در ادامه برگزاری نشست‌های دبیران برنامه و بودجه دانشگاه‌ها مطرح شد،

ضرورت اصلاح و بازنگری فرم های بودجه تفصیلی و اهمیت برنامه ریزی و اصلاح ساختار سازمانی

۰۱ بهمن ۱۳۹۷ | ۱۵:۱۷ کد : ۴۴۹۹۷ اخبار برگزیده اخبار ادارات زیرمجموعه
تعداد بازدید:۸۷۳
نشست دبیران برنامه و بودجه دانشگاه‌ها ، مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی و پارکهای علم و فناوری در معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع با حضور جناب آقای دکتر نظرپور با بررسی دو محور کلی ، اعتبارات لایحه بودجه ۹۸ و مبادله بودجه تفصیلی تشکیل شد.
ضرورت اصلاح و بازنگری فرم های بودجه تفصیلی و اهمیت برنامه ریزی و اصلاح ساختار سازمانی

دکتر محمد تقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع با حضور در این نشست با محوریت بررسی چالش‌های اعتبارات لایحه بودجه ۹۸ و مبادله بودجه تفصیلی تاکید نمودند بودجه دانشگاهها و موسسات آموزش عالی می بایست بر مبنای شاخص های مدل تعیین و توزیع بودجه عملکرد محور دانشگاهها انجام شده و بودجه تفصیلی نیز بر اساس قانون هیات امنا (آیین نامه مالی معاملاتی دانشگاهها و موسسات آموزش عالی، پژوهشی و فناوری) تا پایان شهریور ماه هر سال ابلاغ شود.

در ادامه دکتر رستگاری مدیر کل دفتر برنامه، بودجه و تشکیلات گزارش کاملی از مدل تعیین و توزیع، وضعیت اعتبارات دانشگاهها، موسسات و مراکز آموزشی پژوهشی و پارکهای علم و فناوری، بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد، تبصره های قانون بودجه، لزوم اصلاح و بازنگری فرم های بودجه تفصیلی ارائه و بر اهمیت موضوع برنامه ریزی و اصلاح ساختار سازمانی به منظور منطقی نمودن هزینه ها و افزایش بهره وری تاکید نمودند.
در پایان دبیران مناطق نیز نظرات و پیشنهادات خود را در خصوص مطالب ارائه شده عنوان کردند. ایشان در خصوص ضرورت برگزاری منظم و دوره ای جلسات دبیران مناطق، شفافیت اطلاعات ورودی و خروجی مدل و ارائه اطلاعات مربوط به دانشگاه‌ها و دبیران مناطق، همسان‌سازی سامانه بودجه‌ریزی مبتنی بر عملکرد در دانشگاه‌ها، مراکز و موسسات آموزشی و پژوهشی و پارک‌های علم و فناوری را مورد درخواست قرار دادند.

شایان ذکر است نشست بعدی دبیران مناطق، در نیمه دوم بهمن ماه سال جاری برگزار خواهد شد.

کلید واژه ها: بودجه ریزی مبتنی بر عملکرد نشست مناطق برنامه و بودجه