پیام معاون اداری و مالی و مدیریت منابع

میلاد عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) به کلیه همکاران تبریک و تهنیت باد

تعداد بازدید:۸۰۴
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی ومدیریت منابع در پیامی میلاد باسعادت حضرت زینب(س) و روز پرستار را به کلیه همکاران تبریک گفت.
میلاد عقیله بنی هاشم حضرت زینب (س) به کلیه همکاران تبریک و تهنیت باد

ای لباس سپید فرشتگان برتن، قلب بر کف به عشق بیماران. روز تو روز یاس سپید. روز عشق و ایثار، روز امید و نوید

به نام خداوند بخشنده مهربانی که فرهنگ مهربانی و کمک به همنوع و به‌خصوص کمک به بیماران را به ما بخشید.

پنجم جمادی الاولی سال پنجم هجری.‌ ۲ ولادت حضرت زینب (س) فرزند حضرت حضرت زهرا (س) و پدرش امیرالمؤمنین علی (ع) می‌باشد. القاب آن‌حضرت عبارتند از: «عقیله» یا «عقیله بنی هاشم»، «صدیقه صغری»، «عارفه»، «عالمه»، «فاضله»، «کامله» و «عابده آل علی». حضرت زینب سلام الله علیها تا زمانی که امیر المؤمنین در مدینه بود با شوهرش عبدالله بن جعفر در مدینه زندگی کردند و زمانی که امیر المؤمنین پایتخت حکومت اسلامی را به کوفه منتقل کردند به کوفه نقل مکان کردند. «حضرت زینب در کوفه به ارشاد و تعلیم زنان کوفه اشتغال داشت حضرت زینب در طول زندگی با مصائب زیادی روبرو شد. اما حضور ایشان در کربلا و دیدن آن صحنه های دلخراش و از دست دادن برادران و فرزندان و... از همه مصیبات دردآورتر و ناگوارتر بود. چرا که در یک روز همه عزیزانش خصوصاً برادرش امام حسین علیه السلام را از دست داد. «شهید مطهری» در این رابطه می نویسد: «در حماسه حسینی آن کسی که بیش از همه درس تحمل و بردباری را آموخت و بیش از همه این پرتو حسینی بر روح مقدس او تابید خواهر بزرگوارش زینب سلام الله علیها بود». خطبه های آتشین و زیبای زینب در کوفه و شام که یزید و یزیدیان را رسوا ساخت در حد اعلای فصاحت و بلاغت بود. شهید مطهری در این رابطه می نویسد: «خطابه ای که حضرت زینب در مجلس یزید خوانده است از خطابه‌های بی‌نظیر دنیاست». امام سجاد (ع) در تأیید مقام علمی زینب (س) فرمود: الحمدلله تو دانشمند و عالمه‌ای بدون معلم و بانوی خردمندی بدون استاد می‌باشی.

اینجانب سالروز ولادت پرستار ستاره‌های ایمان حضرت زینب (س) و روز پرستار را به شما همکاران گرامی تبریک عرض می‌نمایم و از درگاه ایزد منّان توفیقات روزافزون شما را در تحقق اهداف مقدس نظام جمهوری اسلامی ایران خواستارم.

محمد تقی نظرپور

کلید واژه ها: پیام تبریک میلاد حضرت زینب


( ۱ )