پیام معاون اداری و مالی و مدیریت منابع به مناسبت میلاد با سعادت پیامبراکرم(ص)

هفته وحدت پیام‌آور یکدلی مسلمانان جهان اسلام

۰۳ آذر ۱۳۹۷ | ۱۰:۰۰ کد : ۴۲۷۹۹ اخبار برگزیده اخبار پیام های معاون اداری مالی
تعداد بازدید:۶۳۸
لَقَدْ جَاءکُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِکُمْ عَزیزٌ عَلَیْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْکُم بالْمُؤْمِنِینَ رَؤُوفٌ رَّحِیمٌ (توبه/ ۱۲۸). هر آینه پیامبری از خود شما، بر شما مبعوث شد، هر آنچه شما را رنج می دهد بر او گران می اید، سخت به شما دلبسته است و با مؤمنان رئوف و مهربان است.
هفته وحدت پیام‌آور یکدلی مسلمانان جهان اسلام

لَقَدْ جَاءکُمْ رَسُولٌ مِّنْ أَنفُسِکُمْ عَزیزٌ عَلَیْهِ مَا عَنِتُّمْ حَرِیصٌ عَلَیْکُم بالْمُؤْمِنِینَ رَؤُوفٌ رَّحِیمٌ (توبه / ۱۲۸).

هر آینه پیامبری از خود شما، بر شما مبعوث شد، هر آنچه شما را رنج می دهد بر او گران می اید، سخت به شما دلبسته است و با مؤمنان رئوف و مهربان است.

به نام خداوند بخشنده مهربانی که فرهنگ پیروی از پیامبر رحمت و مهربانی را به ما بخشید.

می دانیم که اهل سنت، دوازدهم ماه ربیع الاول و شیعیان هفدهم این ماه را سالروز ولادت پیامبر گرامی اسلام (ص) می ‎ دانند. حضرت امام خمینی (ره)، بنیانگذار جمهوری اسلامی ایران که خود از منادیان وحدت در جهان اسلام بودند، از این مساله برای اتحاد و نزدیک شدن گروه‌های اسلامی استفاده کردند و فاصله بین این دو تاریخ (۱۲ تا ۱۷ ربیع الاول) را "هفته وحدت" نام ‎ گذاری کردند. نامگذاری این ایام بنام هفته وحدت، نشان از موقعیت شناسی امام راحل و ایجاد شرایط لازم بمنظور حفظ و تحکیم وحدت بین شیعه و سنی است. این هفته، فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی و یک ‎ دلی جهان اسلام به ویژه در این زمان پُر از فتنه و آشوب، با دقت بیشتری مورد بررسی قرار گیرد. نمونه آن، وحدت بین ملت و دولت بین ایران، عراق و سوریه بود، که با تلاش رزمندگان تا مرز شهادت به رهبری داهیانه رهبر معظم انقلاب و هم‌چنین همراهی رزمندگان کشور‌های مسلمان منطقه باعث شد تا نقشه‌ها و پرچم گروه تروریستی داعش و حامیان آنها در عراق و سوریه برچیده شده و نقش بر آب شود و مردم آن دو کشور از تشیع و تسنن از شر ایادی اسکتبار جهانی خلاص شوند.

اینجانب ولادت حضرت رسول اکرم (ص) و هفته وحدت را بر شما همکاران گرامی تبریک عرض نموده و توفیقات شما را در بزرگداشت این ایام و نیز تقویت وحدت و یکدلی تمام مسلمانان از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

محمد تقی نظرپور

کلید واژه ها: پیام تبریک 17 ربیع الاول میلاد پیامبر اکرم ص