رحلت رسول اکرم (ص)، امام حسن (ع) و امام رضا (ع) تسلیت باد

۱۶ آبان ۱۳۹۷ | ۱۵:۰۱ کد : ۴۲۶۸۵ اخبار برگزیده اخبار پیام های معاون اداری مالی
تعداد بازدید:۷۵۲
لقد کان لکم فی رسول اللَّه اسوه حسنه لمن کان یرجوا اللَّه و الیوم الآخر و ذکر اللَّه کثیرا» (احزاب /۲۱).« مسلماً رسول خدا برای شما سرمشق نیکویی است، برای آن‌ها که امید به رحمت خدا و روز رستاخیز دارند و خدا را بسیار یاد می‌کنند.»
رحلت رسول اکرم (ص)، امام حسن (ع) و امام رضا (ع) تسلیت باد

لقد کان لکم فی رسول اللَّه اسوه حسنه لمن کان یرجوا اللَّه و الیوم الآخر و ذکر اللَّه کثیرا» (احزاب /۲۱).« مسلماً رسول خدا برای شما سرمشق نیکویی است، برای آن‌ها که امید به رحمت خدا و روز رستاخیز دارند و خدا را بسیار یاد می‌کنند.» به نام خداوند بخشنده مهربانی که فرهنگ پیروی از اسوه حسنه و امامان معصوم بخصوص کریم اهل بیت حسن بن علی (ع) و امام رضا (ع) را به ما بخشید. پیامبر اکرم (ص) پس از بیست و سه سال دعوت، مجاهدت و ابلاغ پیام الهی، سرانجام در روز ۲۸ ماه صفر سال یازدهم هجرت، رحلت فرمودند و در حجره مسکونی خویش در جوار مسجدی که تأسیس کرده بود، به خاک سپرده شد. شهادت امام حسن مجتبی (ع) در روز ۲۸ صفر سال ۵۰ هجری است که هم‌چون بازویی پرتوان در کنار پدر بزرگوارش و نیز در دوران زمامداری کوتاه خودش از کیان اسلام و مسلمین دفاع کرد. معاویه باتلاش‌های منافقانه توانست یاران خاص امام را با رشوه بفریبد. و امام به ناچار با معاویه صلح کردند.و سرانجام کاسه زهرآگین از دشمن خانگی بیرون آمد و دومین شهید امامت به جهان اسلام تقدیم شد. به اصرار مأمون و بالاجبار، حضرت امام رضا (ع) در سال ۲۰۰ هجری به شهر مرو برده و مجبور به پذیرش عنوان ولایتعهدی شد. اهداف مأمون از انجام این عمل: جذب یاران و شعیان امام به طرف خود، پذیرفتن مشروعیت حکومت عباسیان توسط علویان، کنترل اعمال و رفتار امام رضا (ع)، کاسته شدن مقام و منزلت امام در نزد شیعیان و سرکوب قیام‌های علویان... و سرانجام در روز ۳۰ صفر سال ۲۰۳ ه.ق مأمون ایشان را با زهر مسموم کرد و به شهادت رساند. محل دفن جسد ایشان مشهد الرضا، امروزه زیارتگاه بزرگ شیعیان جهان است.

اینجانب رحلت حضرت رسول اکرم صلی‌الله علیه و آله و شهادت امام حسن مجتبی (ع) و امام رضا (ع) را بر شما همکاران گرامی تسلیت عرض نموده و توفیقات شما را در تعزیت این ایام از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

محمد تقی نظرپور