در حاشیه نشست شورای مدیران

ضرورت توجه به سامانه هوش سازمانی و تعیین شاخص های مورد نیاز

۲۵ مهر ۱۳۹۷ | ۱۴:۱۶ کد : ۴۲۱۹۵ اخبار برگزیده اخبار اخبار ادارات زیرمجموعه
تعداد بازدید:۶۷۸
در حاشیه نشست شورای مدیران معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع در هفته جاری دکتر معینی مدیر کل دفترتحول اداری و فناوری اطلاعات گزارشی از سامانه هوش سازمانی(BI) ارائه نمودند.
ضرورت توجه به سامانه هوش سازمانی و تعیین شاخص های مورد نیاز

در این نشست دکتر معینی مدیر کل دفتر تحول اداری و فناوری اطلاعات به بیان ضرورت‌های استفاده از این سامانه پرداختند و عنوان کردند از جمله مزیت‌های بهره برداری از سامانه هوش سازمانی، افزایش کارایی سازمان، استاندارد سازی بین ساختارهای سازمان، تسهیل در تصمیم گیر‌ی های سازمان و... می‌باشد.

وی استقرار این سامانه را در راستای اجرا و تحقق دولت الکترونیک دانستند که در حال تکمیل و بهنگام سازی داده‌ها می‌باشد که همچنان نیازمند همکاری واحدهای بهره بردار برای تکمیل شاخص‌ها و اولویت‌های مورد نیاز می‌باشد.

ایشان افزودند برخی اهداف سامانه عبارتند از جمع آوری داده، تحلیل داده، ایجاد داشبوردها، طراحی سیستم‌های تصمیم یار ( DSS ) در حوزه معاونت اداری، مالی و مدیریت منابع می‌باشد.

در ادامه دکتر نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع ضمن تشکر از اقدام انجام شده ادامه همکاری دفاتر را خواستار و درخواست بازبینی شاخص‌های تعریف شده در سامانه، تعریف شاخص‌های جدید و اصلاح داده‌ها ی تکراری و ناصحیح را مورد تاکید قرار دادند.

شایان ذکر است تمام گزارشات خواسته شده توسط مدیران در این سامانه به صورت داشبورد مجزا قابل دسترسی می‌باشد تا با توجه به شاخص‌های از پیش تعریف شده با رویت یک ویوی کلی از سامانه و جزئیات هر گزارش بتوانند سازوکار مناسب و آنالیز شده‌ای برای ادامه فعالیت‌های سازمانی خود داشته باشند.

کلید واژه ها: سامانه هوش سازمانی سامانه BI شاخص


( ۱ )