با حضور مدیرکل نظارت بر طرح های عمرانی وزارت علوم برگزارشد؛

مراسم افتتاح پروژه وتلند (تالاب مصنوعی) و کلنگ¬زنی پروژه¬های عمرانی دانشگاه نیشابور

۲۱ مهر ۱۳۹۷ | ۰۹:۰۰ کد : ۴۲۰۳۴ اخبار برگزیده اخبار ادارات زیرمجموعه
تعداد بازدید:۱۰۸۲
به گزارش اداره کل روابط عمومی وزارت علوم، آقای دکتر اسماعیلی مدیر کل نظارت بر طرح¬های عمرانی در روز یکشنبه مورخ ۱۵/۰۷/ ۹۷ ضمن بازدید از پروژه¬های در دست احداث دانشگاه نیشابور و بررسی مشکلات مربوط پروژه¬های عمرانی دانشگاه، پروژه وتلند (تالاب مصنوعی) از جمله پروژه¬های مدیریت سبز دانشگاه می¬باشد، را افتتاح نمودند.
مراسم افتتاح پروژه وتلند (تالاب مصنوعی) و کلنگ¬زنی پروژه¬های عمرانی دانشگاه نیشابور

در پروژه تصفیه فاضلاب وتلند (تالاب مصنوعی) که متفاوت از فرآیند تصفیه صنعتی فاضلاب می باشد، خروجی پساب سپتیک تانک در دو مرحله توسط تالاب مصنوعی تصفیه و سپس پساب تصفیه شده خروجی در مخزن ذخیره و برای آبیاری فضای سبز محوطه بازچرخانی می‌گردد. با افتتاح این پروژه حدود ۱۶۰۰۰ لیتر در شبانه روز در مصرف آب شهری صرفه جویی خواهد شد. نکته بارز این پروژه کاهش حدود ۶۰ درصدی هزینه تمام شده نسبت به روش های تصفیه صنعتی فاضلاب می‌باشد.

در این بازدید که با همراهی رئیس دانشگاه، معاونین و مدیران و همچنین مقامات محلی انجام شد، مراسم کلنگ‌زنی پروژه‌های ساختمان آشپزخانه، سالن‌های غذاخوری و مهمان سرای دانشگاه انجام شد. دکتر اسماعیلی ضمن بازدید از طرحهای عمرانی تاکید کردند افزایش کیفیت اجرای پروژه‌های عمرانی از نظر طراحی و ساخت از الویت‌های اداره کل نظارت بر طرحهای عمرانی می‌باشد.

وی در جلسه هیات رئیسه دانشگاه، ضمن تشکر و قدردانی از زحمات رئیس و مجموعه خدوم دانشگاه نیشابور، بیان داشتند وزارت عتف تمام تلاش خود را در جهت پیگیری اعتبارات عمرانی موردنیاز دانشگاه‌ها از طریق سازمان برنامه و بودجه به کار خواهند بست.


( ۲ )