معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم خبر داد؛

اختصاص اعتبار برای تکمیل فضاهای خوابگاهی در دست احداث دانشگاهها و مراکز آموزش عالی

۲۴ شهریور ۱۳۹۷ | ۰۰:۰۰ کد : ۴۱۴۱۵ اخبار برگزیده اخبار اخبار ادارات زیرمجموعه
تعداد بازدید:۶۸۳
دکتر محمد‌تقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع وزارت علوم با بیان اینکه در سال تحصیلی جدید با افتتاح تعدادی خوابگاه دانشجویی، سرانه فضای خوابگاهی دانشگاهها و مراکز آموزش عالی افزایش یافته است،‌ از اعلام آمادگی این وزارت نسبت به اختصاص اعتبار برای تکمیل خوابگاههای دانشجویی در دست احداث خبر داد.
اختصاص اعتبار برای تکمیل فضاهای خوابگاهی در دست احداث دانشگاهها و مراکز آموزش عالی

معاون اداری و مالی و مدیریت منابع وزارت عتف با تاکید بر اینکه باید شرایطی فراهم کنیم که دانشجویان بدون دغدغه ذهنی، تنها به فکر تحقیق و پژوهش باشند، گفت: برای تربیت صحیح دانشجویان در محیط‌های دانشگاهی، باید حداقل امکانات برای دانشجویان فراهم باشد.

وی ادامه داد: احداث خوابگاه‌های دانشجویی در این راستا انجام می‌شود و امیدواریم با افزایش بودجه‌های ملی و همچنین ورود بخش خصوصی و خیرین، بتوانیم امکانات لازم را در حوزه امکانات رفاهی، فراهم کنیم.

دکتر نظرپور اعلام کرد: با اعتبارات تخصیص یافته از محل اعتبارات تملک دارایی‌های سرمایه‌ای ردیف‌های متمرکز وزارت، تعدادی از خوابگاه‌های دانشجویان در آغاز سال تحصیلی ۱۳۹۸-۱۳۹۷ به بهره‌برداری رسیده‌اند، که این روند در سالجاری نیز پیگیری خواهد شد.

معاون اداری، مالی و مدیریت منابع در پایان گفت: با هدف اجرایی شدن بند پ ماده ۱۰۳ قانون برنامه ششم توسعه، ظرفیتی برای احداث خوابگاه متأهلین در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی با همکاری صندوق رفاه دانشجویان در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور منظور شده است، که براساس این تبصره یارانه سود و کارمزد احداث خوابگاه‌های متأهلین توسط صندوق رفاه پرداخت خواهد شد.

 

کلید واژه ها: معاون اداری و مالی وزارت علوم خوابگاه دانشجویی


( ۱ )