گرامی باد عید غدیر

پیام تبریک معاون اداری و مدیریت منابع به مناسبت اشرف الاعیاد عید غدیرخم

۰۷ شهریور ۱۳۹۷ | ۱۴:۴۰ کد : ۴۱۰۸۳ اخبار برگزیده اخبار پیام های معاون اداری مالی
تعداد بازدید:۱۳۱۵
"من کنت مولاه فهذا علی مولاه" به نام خداوند بخشنده مهربانی که در این روز، دین را تکمیل و نعمت را بر امت پیامبر گرامی اسلام تمام کرد و توفیق درک پیروی از امامت علی(ع) و اولادان معصومش را به ما بخشید.
پیام تبریک معاون اداری  و مدیریت منابع  به مناسبت اشرف الاعیاد عید غدیرخم

" من کنت مولاه فهذا علی مولاه"

به نام خداوند بخشنده مهربانی که در این روز، دین را تکمیل و نعمت را بر امت پیامبر گرامی اسلام تمام کرد و توفیق درک پیروی از امامت علی (ع) و اولادان معصومش را به ما بخشید.

در سفر حجه الوداع ودر روز هجدهم ذیحجه سال دهم هجرت پیامبر اکرم (ص) و در سرزمینی به نام" غدیر خم" به امر الهی امام علی (ع) را به مقام خلافت و امامت منصوب کرد." غدیر" در لغت به معنای" آبگیر" است؛ گودالی در بیابان که آب باران در آن گرد آید. در میان راه دو شهر بزرگ دنیای اسلام (مکه و مدینه)، محلی است به نام «جُحفه» که در زمان رسول گرامی اسلام (ص)، کاروانیان حج‌گذار در آنجا از هم جدا می‌شدند و به طرف دیار خود می رفتند. علت نام‌گذاری این غدیر به" خم"، آن است که آبگیر آنجا به شکل خُمِ رنگرزان بوده و برخی قبایل صحرایی، گاه جامه‌های رنگ‌کرده خود را در این آبگیر می‌شسته‌اند.

امام خمینی (ره)، عید غدیر خم را کاشتن بذر ولایت در جان همه مسلمانان و مقام معظم رهبری، عید غدیر، عید ولایت، عید سیاست، عید دخالت مردم در امر حکومت، عید آحاد ملت و امت اسلامی معرفی کردند.

اینجانب این روزبزرگ و باعظمت"عید غدیر"، عیدُ اللهِ الاکبر (عید بزرگ الهی) و اشرف‌الاعیاد (والاترین عید) را به شما همکاران گرامی تبریک عرض می‌کنم و توفیقات شما را در رهروی راه ولایت امیر المومنین (ع) از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

محمد تقی نظرپور

کلید واژه ها: دکترمحمدتقی نظرپور تبریک عیدغدیرخم اشرف الاعیاد عیدالله الکبر


( ۴ )