معاون اداری مالی و مدیریت منابع؛

پیام تبریک به مناسبت ایام دهه کرامت و روز دختر

۲۳ تیر ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۰ کد : ۴۰۱۶۰ اخبار برگزیده اخبار پیام های معاون اداری مالی
تعداد بازدید:۴۹۱۵
دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع با صدور پیامی ایام دهه کرامت و روز دختر را گرامی داشتند و به همکاران به ویژه بانوان خانواده بزرگ آموزش عالی تبریک گفتند. متن پیام به این شرح است؛
پیام تبریک به مناسبت ایام دهه کرامت و روز دختر

به نام خداوند بخشنده مهربانی که توفیق درک اسوه‌های کرامت را به ما بخشید.

حضرت معصومه (س) کریمه اهل بیت، شفیعه روز جزا، اسوه عشق وایثار، الگوی جاوید دختران با ایمان از جمله‌ی بانوان گرانقدر و والا مقام جهان تشیع است و مقام علمی بلندی دارد. حضرت معصومه یک سال بعد از هجرت تبعید گونه حضرت رضا (ع)، به شوق دیدار برادر به همراه عده‌ای از برادران و برادرزادگان به طرف خراسان حرکت کرد تا یاور او باشد و در هر شهری مورد استقبال مردم واقع می‌شد. در شهر ساوه عده‌ای از مخالفان اهل بیت که از پشتیبانی مأموران حکومت برخوردار بودند، سر راه کاروان آنان را گرفته و با همراهان حضرت وارد جنگ شدند، در نتیجه تقریباً همه مردان کاروان به شهادت رسیدند، حتی بنا بر نقلی حضرت معصومه (س) را نیز مسموم کردند. به هر حال، یا بر اثر اندوه و غم زیاد از این ماتم و یا بر اثر مسمومیت، حضرت معصومه (س) بیمار شدند و قصد شهر قم را نمود آن بزرگوار به مدت ۱۷ روز در این شهر زندگی کرد. محل زندگی و عبادت آن حضرت به نام «بیت النور» و نیز مرقد مطهرشان، هم اکنون محل زیارت ارادتمندان آن حضرت است.

زن و دختر در سبک زندگی ایرانی- اسلامی جایگاه بسیار والایی دارد زیرا نه فقط باورهای ملی ما برای آنان جایگاه و احترام ویژه‌ای قائل است بلکه دین مبین اسلام نیز تکمیل‌‏کننده این‏ جایگاه می‌باشد. بی‌تردید مباحثی‏ همچون حجاب و عفاف نیز حلقه تکمیل ‏کننده این عزتمندی و احترام به جایگاه والا و شأن بی‏ همتای زنان و دختران در جامعه است. فرهنگ ما فرهنگی خانواده‏‌محور است و مهم‌ترین هدف تهاجم فرهنگی غرب را می‌‏توان تضییع فرهنگ اسلامی و تخریب جایگاه والای دختران و زنان در فرهنگ و جامعه اسلامی دانست و البته رفتارهای نادرستی که در برخی از افراد و مناطق نسبت به زنان و دختران وجود دارد، مورد انتقاد اسلام می‌‏باشد. رفتار پیامبر اسلام با تنها فرزندشان حضرت فاطمه (س) زیباترین الگو را برای برخورد پدران با فرزندان دختر خود به تصویر می‌‏کشد. رسول خدا (ص) حضرت فاطمه (س) را بسیار گرامی می‏‌داشتند و ایشان را پاره تن خود می‏‌خواندند.

اینجانب" ا یام دهه کرامت" و" روز دختر" را به شما همکاران و بخصوص بانوان گرامی تبریک عرض می‌کنم و توفیقات شما را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم.

کلید واژه ها: دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری، مالی و مدیریت منابع دهه کرامت


( ۱۵ )