پیام دکتر محمدتقی نظرپور به مناسبت گرامیداشت هفتم تیر

راست قامتان جاودانه تاریخ "شهدای هفتم تیر۱۳۶۰سرچشمه سرخ تهران"

۰۶ تیر ۱۳۹۷ | ۱۶:۰۰ کد : ۳۹۸۵۹ اخبار برگزیده اخبار پیام های معاون اداری مالی
تعداد بازدید:۸۸۴
روز یکشنبه هفتم تیرماه ۱۳۶۰ یکی از جلسات مهم در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی با حضور جمعی از اعضای حزب، نمایندگان مجلس و وزرای دولت برگزار شد. حدود ساعت ۲۱ درحالی که آیت ا... دکتر بهشتی در حال سخنرانی بود، ...
راست قامتان جاودانه تاریخ "شهدای هفتم تیر۱۳۶۰سرچشمه سرخ تهران"

راست قامتان جاودانه تاریخ "شهدای هفتم تیر ۱۳۶۰ سرچشمه سرخ تهران"

به نام خداوند بخشنده مهربانی که "فرهنگ شهادت و ایثار" را به ما بخشید.

((روز یکشنبه هفتم تیرماه ۱۳۶۰ یکی از جلسات مهم در دفتر مرکزی حزب جمهوری اسلامی با حضور جمعی از اعضای حزب، نمایندگان مجلس و وزرای دولت برگزار شد. حدود ساعت ۲۱ درحالی که آیت ا... دکتر بهشتی در حال سخنرانی بود، دو بمب بسیار قوی منفجر شد که بر اثر شدت انفجار قسمت‌هایی از ساختمان فرو ریخت و منجر به شهادت آیت‌الله دکتر سید محمد حسینی بهشتی دبیرکل حزب و ۷۲ تن از یاران امام (که اکثر آن‌ها مسوولیت‌هایی را در اداره امور کشور بر عهده داشتند) شد که از آن جمله ۴ وزیر و ۲۷ نماینده مجلس بودند وعده‌ای نیز مجروح شدند. اما برخی از مسوولان و شخصیت‌های برجسته نظام از جمله آیت‌الله خامنه‌ای (که به دلیل انفجار بمب در مسجد ابوذر در بیمارستان بستری بودند)، محمدعلی رجایی (نخست وزیر)، دکتر محمد جواد باهنر، آیت‌الله هاشمی رفسنجانی، حجت‌الاسلام علی‌اکبر ناطق‌نوری، آیت‌الله مهدوی‌کنی، آیت‌الله علی قدوسی و... به دلایلی در جلسه حضور نداشتند یا قبل از انفجار جلسه را ترک کرده بودند.))

اینجانب سالگرد شهادت آیت الله دکتر بهشتی و ۷۲ تن (شهدای هفتم تیر) را به شما همکاران گرامی تسلیت عرض می‌نمایم و یاد و خاطره آن شهدا گرامی می دارم و یادآوری می‌کنم که به تعبیر امام راحل: "ملت ایران با اعتماد به قدرت لایزال قادر متعال همچون دریایی مواج به پیش می‌رود و در مقابل ابرقدرت‌ها و تفاله‌های آنان با صفی مرصوص ایستاده است".

به امید الگو قراردادن راه شهیدان ماندگار شهدای هفتم تیر، توفیقات شما را از درگاه خداوند متعال مسئلت دارم

محمد تقی نظرپور

 

کلید واژه ها: گرامیداشت هفتم تیر دکتر محمدتقی نظرپور معاون اداری و مالی وزارت علوم